Jste v PRÁCI ve FLOW?

“Nechci být nejbohatším člověkem na hřbitově… Chci v noci usínat s tím, že jsem udělal něco báječného… Na tom mi záleží.”     

Steve Jobs

Přiznejte se, máte to tak také?

Prostě mi to nedá,  cítím nutkavou potřebu se s Vámi podělit o můj úhel pohledu. Záměrem není urazit či ponížit, nebo se povyšovat, jak by mohli někteří lidé namítnout, ale dodat odvahu a víru, že to jde i jinak, lehčeji a radostněji. Protože ŽIVOT JE VOLBA.

Zamýšleli jste se někdy nad otázkami typu:        

Proč dělám svou práci? Proč jsem si vybrala zrovna takovou kariéru a ne jinou? Jaké by to bylo, kdybych zvolila jinak? Co mi má práce přináší? Naplňuje mě má práce?

Asi před měsícem jsem se přestěhovala s rodinou zpět do České republiky.  Po 10 letech žití ve Velké Británii musím konstatovat, že vnímám velký rozdíl v energiích vyzařujících z lidí tady u nás v ČR a lidmi v UK.

Posledních pár týdnů se pohybuji na úřadech a různých institucích, seznamuji se s novým okolím, lidmi, obchody, společnostmi, a mám tak úžasnou příležitost vnímat vše s nadhledem. Jako když přijedete do cizí země na dovolenou, neznáte lidi, souvislosti a pozadí, ale jen nasáváte atmosféru.

A tak poměrně často při pohledu na lidi vnímám s jakou nechutí a neradostí svou práci někteří vykovávají. Někdy je to tak očividné, jako by měli napsáno na čele NENÁVIDÍM SVOU PRÁCI.

Občas se i lidí ptám, zda je jejich práce těší – a je až neuvěřitelné, v kolika odpovědích lidé považují práci za něco, co si musí odtrpět, přežít, vydržet, aby dostali na konci měsíce peníze. Takže jediným motivem se pro ně stalo číslo, které obdrží na svém kontě každý měsíc. Není tam prostor pro radost,  seberealizaci, osobní růst či chuť něco změnit, dokázat, zlepšit či být druhým přínosem.

V některých extrémech mi až přijde, že někteří lidé musejí nechat doma srdce a mozek, aby mohli vykonávat svou práci, která absolutně nerezonuje s jejich talenty či dary nebo dokonce s etickými či morálními kodexy. Jejich práce se pak stává takovou sebe šikanou, kde popírají sami sebe, respekt a lásku k druhým či sami k sobě a slepě naslouchají příkazům svých nadřízených.

Takové lidi lehce rozpoznáte, když se jim podíváte do tváře uvidíte prázdno, oči bez jiskry, obličej stažený nechutí, nepřítomný až zamračený výraz. Častým slovníkem jsou věty: TO NEJDE, TO JE JEDNO, TO NEMUŽU, TAK TO PROSTĚ JE….

Dalšími projevy jsou neochota, rezignace, nízká kreativita, podrážděnost a někdy i agrese. Znáte někoho takového ve Vašem okolí?

Někteří lidé se dokonce domnívají, že nemají jinou možnost či volbu. Aniž by si uvědomili, že každým rozhodnutím vlastně volí, něco upřednostňují, něco potlačují. Protože každou volbou vytváříme svou realitu.

Jak říká zakladatel Accessu Gary Douglas: “Svým úhlem pohledu vytváříme svou realitu.”  Např. vidím se jako oběť nebo jako tvůrce svého života? 

“Váš čas je omezený, takže jej neztrácejte tím, že budete žít život někoho jiného. Nenechte se chytit do pasti dogmatu: žít tak, abyste naplnili očekávání jiných lidí. Nedovolte, aby názory ostatních přehlušily váš vlastní vnitřní hlas. A co je nejdůležitější, mějte odvahu následovat své srdce a intuici.”

Steve Jobs

Někdy to chce kuráž a jindy trpělivost, ale jsme to my, kdo rozhodujeme o našich životech, o tom, zda budeme vyměňovat svůj čas pouze za peníze a nebo si dovolíme prožívat svůj život vědomě a využívat svůj plný potenciál k radosti a seberealizaci.

I já takhle ještě před pár lety žila….Nevědomě zacyklená v nánosech malosti…

Vím jak může být ubíjející a frustrující žít v zacyklených obavách každodenní reality, ale také vím, že to můžeme změnit každý z nás, sám za sebe. Někomu stačí přečíst si článek a udělat vědomé rozhodnutí, někoho musí osud popostrčit až na samý okraj pomyslné propasti, aby si uvědomil, že takhle už dál žít nechce a je na čase to změnit. Je to jen na nás samotných.

Mně osobně to trvalo 20 let, než jsem objevila, pochopila a přijala své dary a talenty, své poslání. Na své cestě jsem udělala spoustu chyb, zabloudila v několika slepých uličkách, několikrát změnila svou kariéru o 180 stupňů, utratila statisíce za vzdělání a několikrát byla na dněměla pocit, že už se fakt nezvednu, že to vzdám.

Až když jsem opravdu z hloubi duše vyřkla, že už nechci žádný další POKUSY a OMYLY, ale že už chci zúročit všechny ty zkušenosti a tvořit díky svým darům a talentům, TEĎ a TADY a nebo už NIKDY!!!! Začaly se mi najednou odkrývat postupně ty správné cestičky. Dostaly se mi do cesty mé tři oříšky pro Popelku (Talent Dynamic, Access Bars, Theta Healing), díky kterým dnes vím kým jsem, znám své silné, ale i slabé stránky, odstranila jsem rodové zatížení a limitující přesvědčení, která mi bránila v žití svého poslání v hojnosti.

A můj život se začal proměňovat ze dne na den. Místo neustálé vyčerpávající plavby proti proudu přišla lehkost a radost. Má práce je mým posláním a přináší mi satisfakci, že celá ta 20 let dlouhá pouť měla smysl, který oceňuji a vážím si každého škobrtnutí, které mělo svůj význam, i když v ten moment jsem to tak určitě nevnímala.

Své poslání jsem objevila ve svých 38 letech a nebyla to cesta růžovou zahradou. Proto vás chci povzbudit, pokud máte svůj sen, hledáte své poslání nebo jen chcete mít v životě více lehkosti a radosti, tak to nevzdávejte! Už zítra může být vše jinak.

Nikdy se nevzdávej, zázraky se dějí každý den.

Nejkratší cesta z bludiště aneb co fungovalo mně:

  1. Vezmi zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou. Zásadní je se rozhodnout, rozhodni se z hloubi svého srdce, že chceš pro sebe víc, víc radosti a lehkosti. Nahraď roli oběti za tvůrce svého života. Dovol si dovolit žít svůj život vědomě a radostně.
  2. Zbav se strachů, bloků, limitujících přesvědčení a rodových zátěží, které tě brzdí v žití tvého plného potenciálu. Existují velmi účinné metody jako např. Access Bars, Theta healing, které fungují velmi rychle.
  3. Poznej sám sebe, své slabé a silné stránky, talenty a dary. Nauč se s nimi pracovat. Najdi si úspěšné vzory ve svém oboru, od kterých se můžeš učit, které tě inspirují a motivují. Mně se osvědčil Test Dynamiky Bohatsví.
  4. Buď aktivní, změň něco ve svém životě, nečekej, že se to změní samo, zaveď alespoň jeden nový poznatek, techniku či činnost do svého každodenního života, abys byl o krok blíž svému snu, své duši, své identitě, svému poslání.
  5. Medituj, zkus jogu či jinou body-mind-spirit aktivitu ať si v harmonii sám se sebou, se svou duší, ve svém středu. Miluj bezpodmínečně a raduj se z maličkostí, buď vděčný za svůj život. Můj osobní favorit je Kundalini jóga.
  6. Pospíchej pomalu”, říkávala moje stařenka. Jako malé holce mi to vůbec nedávalo smysl,”tak buď pospíchám a nebo jdu pomalu” 😀 říkala jsem. Dnes si toto moudro vykládám takto: neusni na vavřínech a pracuj na sobě, ve svém vlastním tempu a bez srovnávání se s ostatními. Aby ti to přinášelo radost a dobrý pocit.

Věřili byste, že podle statistik skoro 70 % z vás co čtou tento článek, tak nic ve svém životě nezmění? Do které skupiny budete patřit vy?

 

Co si zvolíte?

Práci nebo Poslání?

Jistotu nebo Svobodu?

Strach nebo Vzrušení?

 

Přeješ si, aby se ti v životě děly zázraky? Tak se neomezuj! Odstraň své limity!

Je dokázáno, že lidé využívající svůj talent jsou nejen produktivnější, ale i vitálnější a těší se lepšímu zdraví. Jak by vypadala naše republika, Evropa, planeta, kdyby každý z nás využíval své dary a talenty k tomu nejvyššímu dobru nás všech? Jak to může být ještě lepší?

Přeji vám z celého srdce, ať vytrváte na své cestě, protože rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými je pouze v tom, že ti úspěšní to nevzdali.

ŽIVOT je VOLBA, dovolte si dovolit.

S láskou

Jana

 

Mou vášní je potenciál naší mysli a duše, a tak podporuji jednotlivce na jejich cestě k dosažení více zdraví, radosti a možností v jejich životech. Zvědoměním jejich unikátních talentů a darů, odstraněním negativních programů a limitujících přesvědčení v jejich podvědomí a odemčením jejich potenciálu je podporuji ke tvoření autentického života, který touží žít. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře